31 Ağustos 2013 Cumartesi

Ucuzcu Bekir'in hayal dünyası


By on 8/31/2013 10:38:00 ÖÖ

hayalci-bekir
www.ucuzcubekir.com
Hani son zamanlarda kızıp duruyorum ya bizim yazara, O da kendi çapında benimle eğlenmeye başladı son günlerde. Fotomontajla resim yapmış bu gün de, "bak seni ünlü yaptım!" diyor. 
Hayali karakter bile olsa bir insanın gururuyla bu kadar da oynanmaz ki canım! Hiç sesimi çıkarmıyorum şimdilik, efendi efendi susuyorum. Bir gün gerçekten çok meşhur olduğumda, yazarımız benden nasıl özür dileyecek, onun hayalini kurmaya başladım şimdiden..
"Koskoca adamsın, gerçeklere dön biraz!" demeyin siz bari.. Hayalsiz yaşanır mı a dostlar? Benim yazar zaten hayal dünyasında gezinen biri, hal böyle olunca benden nasıl bir gerçekçilik bekleyebilirsiniz ki? Ben de yaşıma başıma, pos bıyıklarıma bakmadan aynı O'nun gibi çoğu zaman hayal dünyasından çıkamıyorum. Mesela insanlar beni tanısalar, çok sevseler, akıllarına takılan konularda "Bekir Abi, bir fikrini alayım" deseler  güzel olmaz mıydı? Dünyayı gezsem, yediğim önümde yemediğim ardımda olsa fena mı olurdu! Hem kim karışabilir ki beynimin içinden geçenlere.. Hoş "beynimizin" demem lazım, bizim yazar yine kızar belki bana.. Yapışık ikiz gibi O ne düşünürse ben de aynısını düşünmekten, O ne söylerse aynısını söylemekten bıktım aslında.. Bir gün yazardan bağımsız özgürlüğüme kavuşacağımı biliyorum.. "Sabır be Bekir, bak göreceksin neler olacak!" diye kendimi avutup duruyorum işte.. 
Ya aslında bu küçük atışmalarımız bizi birbirimize daha çok yaklaştırıyor yazarla.. Kendi çapımızda eğleniyoruz işte.. O gülümsedikçe ben daha da seviniyorum laf aramızda, şımarmasın! 
Hayatım hep hayal kurmakla, boş laflarla da geçmiyor elbet.. Dükkana gidiyorum arada sırada. Ben hayaliyim ya, dükkanım da sanal biliyorsunuz.. Açıyorum sanal dükkanımın sanal kapısını, rafların tozunu alıyorum arada sırada.. Para kazanıyor muyum diye merak ediyorsanız söyleyeyim: Çok şükür, kazanıyorum üç beş bir şeyler.. Bizimki pek çalışkan sağ olsun, bu aralar dükkanda at kestanesi balsamı  satmaya yetişemiyoruz. Ben ne mi yapıyorum dükkanda, aşk olsun o ne biçim soru, benim adım ve şanım yeter!
Bazen şu sanallıkları düşününce ürpermiyor da değilim aslında.. Düşünsenize önünüzde bilgisayar makinesi, içinde koskocaman bir dünya.. O dünyanın kıyısında köşesinde bir yerlerde benim dükkan, siz geliyorsunuz mesela.. Dükkana girip bir şeyler beğenip alıp çıkıyorsunuz. Ne ben sizi görüyorum, ne de siz beni.. Çocukken radyonun içindeki küçük adamları hayal eden ben, daha neler göreceğim bakalım..

Hayalsiz kalmayın, sağlıcakla kalın..

Ucuzcu Bekir der ki:

Her türlü yorumunuz kabulümdür, yeter ki incitecek bir şey söylemeyin..

2 yorum:

 1. Ah Sevgili Bekir, biz seni ne çok sevdik bir bilsen! Ben eminim tüm Türkiye çok yakında tanıyacak seni. Şunu da bil ki, hayallerinden vazgeçmezsen kesinlikle gerçekleşecektir.
  Güzin Eyüboğlu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Güzin Hanım'cıım.. Hayallerimden vaz geçmiyorum elbette, biliyorum hepsi gerçek olacaklar.. Siz dostlar böyle destek oldukça sırtım yere gelir mi hiç:)
   Kalın sağlıcakla ve dostlukla, her zaman beklerim bu arada:)

   Sil

Hakaret içermedikten sonra her yorum kabulümdür.