18 Temmuz 2013 Perşembe

Kadınlar, kadınlar, kadınlar...


By on 7/18/2013 10:01:00 ÖÖ


Hani derler ya, "Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır!" diye.. Konumuzla pek alakası yok gerçi ama Ruslar bu lafı nedense "Çirkin kadın yoktur, az votka vardır!" olarak kendilerince yorumlamışlardır. Hayatı sarhoşken hayallerindeki gibi yaşayıp da ayılınca gerçeklerle yüz yüze gelmek istemedikleri için olsa gerek, içmeyi pek sever Rus erkekleri.. İyi ki Rusya'da yaşamıyoruz o halde.. Bence zaten Ruslar bu fikirlerinde yanılıyorlar. Zira kadın cinsi, yaradılışı gereği doğuştan zarif ve güzeldir. Biraz giyim kuşam, biraz bakım olunca da sanat eseri gibi süzülür çevremizde.. 
"Peki giyim kuşam, süslenme olayı sadece dışarıya çıkarken mi olmalıdır?" diye bir soru sorsam, eminim ki kadınların büyük çoğunluğu "hayııırr, aslaaa! Temizlik yaparken bile bakımlıyız ve güzeliz!" diye yanıt verirler..Bize de susup saygı duymak düşer elbet bu cevap karşısında.. Zaten yaşı ne olursa olsun, nerede olursa olsun kendine özen gösteren kadınlara hep hayran olmuşumdur. Özellikle adaya gittiğimizde gördüğümüz; yaşları yetmiş ile seksen arasında değişen, başları şapkalı, tırnakları ojeli, saçları boyalı şirin teyzeler vardır ya onlara bayılırım mesela.. Kadının kendine  özeninin yaşı olmadığını gösterirler. E böyle olmaktan kendileri de mutluysa, bundan hoş ne olabilir ki..
Konu nereden nereye geldi yine, kadınların her ortamda özenli olmalarından, bakımlı olmalarından bahsediyorduk.. Şu aşağıdaki resimlere bir bakın; günlük kıyafet olarak evde bile rahatlıkla giyilebilecek olan bu pijamalar, gecelikler sizce de çok şık değil mi? Hem de hepsi kadınların çok yakından tanıdığı "made in love" markası..
uygun-gecelikler
Made in Love marka hem de!

Şimdi içinizden "Yine reklam yapıyorsun!" dediğinizi duyar gibiyim.. Benim misyonum bu sevgili hanımlar ve hayatlarındaki özel kadınlara değer veren ince ruhlu erkekler... Sizleri günlük hayatın sorunlarından azıcık da olsa uzaklaştırmak, arada fıkralar anlatmak ve birazcık da dükkanımın reklamını yapmak.. Hem herkes bu günlerde demiyor mu "AVM'ler esnafı öldürüyor, küçük esnafa destek olalım" diye.. Ben de ailenizin sanal esnafı değil miyim? Yoksa beni hala benimsemediniz mi? Kırılırım ama.. 
Neyse işte, kadın geceliği veya yazlık pijama takımları arıyorsanız buyurun, bizim dükkana yani Ucuzcubekir'e buradan gidiliyor.. 

Peki peki duydum sesinizi; bir de fıkra gelsin o zaman, konumuzla alakalı bir pijama fıkrası hem de..

GÜNÜN FIKRASI: TEMEL VE PİJAMALARI
Bir gün Temel Dursun'a misafirliğe gider ve aniden bastıran şiddetli yağmur Temel'i zor durumda bırakır.
Dursun, Temel’e:
-"Temel, sen bu yağmurda bir yere gidemezsun, pu gece pizde yatarsun." der.
Temel:
-"Olur, bu gece burdayum" der ve Temel Dursun'un olmadığı vakit ortadan kaybolur. Aradan zaman geçer ve kapı çalınır. Dursun bakar ki gelen Temel.
-"Ula Temel, nereye cittun?"
—Eve pijamamı almaya cittum da."
Hayatınız neşe içinde geçsin, kalın sağlıcakla,
Ucuzcu Bekir..
Ucuzcu Bekir der ki:

Her türlü yorumunuz kabulümdür, yeter ki incitecek bir şey söylemeyin..

4 yorum:

 1. Valla son yıllar bakımı unutmuş durumdayım:) Paspal paspal dolanıyorum. Geçen hafta kankama gittiğimde kendimden utandım. Annesi Nermin Teyze, tam o dediğin teyzelerden sarışın mavi gözlü, yani on numaraydı:) Birde hamarat.. ben şimdi böyleysem yaşlanınca nasıl olurum bilmiyorum. Komşum güler, bana diyor ki seni hayal edebiliyorum gonca, uzun askılı, elbise giyen, topuzlu tombul, elinde kedi maması, çiçekli bahçesinde kedileri besleyen bir teyze olurmuşum:)Aslınd afena olmazmış..

  Ayrıca reklam yapmanın nesi kötü, şu gösterdiğin evde giyilen şeylere bir ara bende bakmıştım. Sonra aman yahu diyerek tayt ve tişört neyime yetmiyor dedim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok hoşsunuz ve o kadar güzel anlatmışsınız ki:) Topuzlu, askılı uzun elbiseli, kedili yaşlılık halinizi gözümde canlandırdım da pek bir sevimli entel teyze olarak o halinizi beğendim açıkçası:)
   Bir de kitaplarınız olacak kolunuzun altında, unutmuşsunuz hayal ederken:)
   Ne bileyim reklam yapınca insanlar sıkılır mı diye düşünüyorum bazen, sevimli hale getirmeye çalışıyorum o nedenle.. Ne yapalım, devir reklam devri, mecbur kalıyoruz bir yerde:)
   Bu arada şu gösterdiğim ev giysilerinden beğendiğiniz olursa bana bir mail atın, size özel biraz daha indirim yaparım:)

   Sil
 2. He ya kitaplar:) Ama şundan yazmadım sanırım. Şimdi göz bozulacak, o zaman pek okuyamam belki. Zaten o yaşa kadarda okuduğumu okumuş, görmüş geçirmiş, çok bilen teyze olacağımdan, bilgiye ihtiyacım olmayacak:P
  Sıkılırlar diye düşünme, yap reklamı, sonuçta bloglar aynı zamanda paylaşım yeri. Ne aldık ne giydik vs vs:)

  Güzel teklif; seksi olmayanlarından yada seksi olanlarından mı olsa, azcık kokoşluk bulaşır belki:) bakayım ben biraz daha:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok yok okuma gözlüğünü takıp kitabı da biraz uzaktan tutarak bahçedeki salıncakta uzanıp kitap okumak yakışır bence size:) Hatta kitap bile yazarsınız belli mi olur:) Entel teyze olunca hakkını vermek gerekir değil mi ama:)

   Teklif geçerli, yeter ki beğenin :) Hatta kokoşluk yapın bu sefer, değişiklik olsun:)

   Sil

Hakaret içermedikten sonra her yorum kabulümdür.